Duvar Boyaları yaşadığımız mekanlar için son derece önem arz eden bir seçimdir. Duvar Boya Çeşitleri arasında birden fazla seçenek ve alternatif bulunmaktadır. Ancak bir çoğumuz evimize yumlu boya çeşidini seçerken zorlanırız. Kimimiz ayrıntılarda çok seçici olurken kimleri ise çok detaycı değildir. Ancak her zaman boya işlemlerinde geri dönüş kolay olmadığından Duvar Boya Çeşitleri seçimlerimde de dikkatli olmak yada profesyonel Boyacı uzmanından destek almak gereklidir.

Hangi Tür Duvar Boya Çeşitleri Vardır?

Silinebilir özelliği ile başlayıp parklık matlık ve duvar zemin yapısında kendisini iyi gösterecek bir çok çeşitte ürün bulunmaktadır. Bu seçimleri yaparken kullandığınız eşyalarınızın renk ve özellikleri, odanın güneş alır durumu ve hacmi de son derece önemlidir. Tüm bu teknik ayrıntılar belki bir çok ev sahibi tarafından önemsenmesede uyanın kalitesini dekoratif görüntüsü ortaya çıkarmaktadır. Gelin hep birlikte bizim de İstanbul da bir çok yerde uyguladığımız Duvar Boya Çeşitleri alternatiflerine göz atalım.

Duvar Boya Çeşitleri

Duvar Boya ÇeşitleriPlastik Boyalar : Bu boya türü bir çok insan tarafından bilinen ve sık tercih edilen boya çeşididir. Su ile inceltilen bir yapısı olmakla beraber silinebilme özelliği olmayan boya türüdür. Plastik boyalar da içinde kategorik olarak ayrılmaktadır. Silikon katkısı bulunanlara Silikonlu Plastik Boya denmektedir. Bu boyada silikon özeliğinin bulunması boyanın zemine yapışma özelliğini artırmaktadır. Ayrıca yinede boya sonrasında ve kısa vadede oluşması muhtemel çatlama ve kabarmayada engel olur.

Plastik Silikonlu boyalar bir çok bilindik boya markası ürünleri içerisinde bulunmaktadır. Dyo Dyoplast, Dyo Beşyıldız ürünleri,  Marshall Export Mat Boyası, Polisan Primera ve Polisan Natura Mat Plast bunlara örnektir.

Su Bazlı Boyalar : Adından da anlaşıldığı üzere Su bazlı boyalar su ile inceltilebilen silikonlu veya akrilik özelliği olan mat özellikli, yarı mat ve ipek mat görünümler sunan boya çeşididir. Bu boya çeşidinin silinebilir özelliği bulunmaktadır. Yine bu boya grubunda ipek mat ve yarı mat olanların silinebilir özelliği daha yüksektir. Mat tercihinizde silinebilir özellik biraz daha azdır.

Eğer Su bazlı Boya tercihi yapacaksanız bazı bilindik markalar şunlardır: Marshall Fashion, Marhall Mumlu, Marhall Özel Mat, Marshall Hijyen, Dyo Nano İpek mat, Dyo Teknoplast, Dyo Dyojen, Kale Color Joker Plus, Kale Color Kalia (Nano), Polisan Elegans, Polisan Natura İpek, Filli Boya Alpina Tek, Filli Boya Alpina Silan, Permolit İpek mat.

Yağlı Boyalar : Silinmede öncelikle en yüksek seviyede olan boya türüdür diyebiliriz. Şimdiki günümüzde Ev Boyama için kullanımı yine olsada eskiye göre azalmış durumdadır. Boyanın tek olumsuz yanı diyebileceğimiz duvarlara nefes aldırmamasıdır. Uygulama yapılan evlerde ve çeşitli alanlarda da boyanın kokusu kısa sürede gitmez ve tercihlerde buda etkili olmaktadır. Marshall Pastel Yarı mat, Dyo Dyoten Classic, Polisan Matrix Yarı mat boyalar Yağlı boya ürünleridir.

Duvar Boya Çeşitleri Nasıl Seçilmelidir?

Duvar Boya Çeşitleri

Duvar Boya Çeşitleri

Eğer az da olsa boya türleri hakkında tecrübeniz varsa satın alım yapacağınız yerden kısa bilgilerde doğru tercihe daha fazla yakınlaşırsınız. Ancak daha kaliteli bir sonuç ortaya çıksın diyorsanız öncelikle bizim gibi İstanbul boya firmalarından ücretsiz keşif desteği alabilir ve yerinde tespit ile en uygun boya tespit edilmelidir. Duvar Boya Çeşitleri için İstanbul her ilçemizde ve semtimizde ekiplerimiz sizlere bu desteği her zaman vermektedir. Hemen bizlere ulaşın sizlere aynı gün ücretsiz keşif desteğimizi verelim.